Bazując tylko na intuicji możemy podejmować złe decyzje. Dlatego warto oprzeć się na wiedzy z rzetelnych badań psychologii eksperymentalnej. W jakich sytuacjach lepiej współpracować, a w jakich rywalizować. Okazuje się, że konfrontacja może przynieść wiele korzyści menedżerom i ich zespołom. Kiedy więc rywalizacja się opłaca, a kiedy wręcz przeciwnie – przynosi same straty? Co sprzyja kreatywności? Jak przeprowadzać efektywne zebrania? Dlaczego lider nie powinien wypowiadać swojej opinii jako pierwszy? I jak menedżerów uskrzydla posiadanie władzy, która wcale nie jest zła.
O tym jest m.in. książka „Przyjaciel i wróg” napisana przez dwóch profesorów: Adama Galinskyego i Maurica Schweitzera. Na podstawie badań autorzy piszą o tym jak zdobyć i utrzymać władzę w organizacji, jak zbudować zaufanie, tak niezbędne w relacjach z klientami oraz jak łagodzić konflikty i odnosić sukcesy w negocjacjach. Autorzy odpowiadają również na zaskakujące pytania: „Kiedy nadmiar talentu może przeszkadzać w odniesieniu sukcesu oraz dlaczego mniej kompetentne działanie może zapewnić wysoki status i autorytet.
O praktycznym wykorzystaniu odkryć opisanych w książce opowiada w 40-minutowym wywiadzie radiowym Dorota Wiśniewska-Juszczak, partner w firmie szkoleniowej Delta Training i psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dr Dorotą Wiśniewską-Juszczak w radiu TOK FM. Kliknij.
Kontakt w sprawie szkolenia:
Przeczytaj również
Główna nagroda za innowacyjność
Rynek szkoleń podczas pandemii i w przyszłości - wywiad
11 sposobów na zdobycie sympatii Klienta
MAJA WŁOSZCZOWSKA: moja recepta na dobry plan
Dodatkowo w magazynie "Czekadełko":
- Jak podnieść zaangażowanie pracowników.
- Trzy najważniejsze kompetencje dobrego sprzedawcy.
- Jak w kilka minut zyskać pewność siebie.
Sprawdzone, praktyczne i rzetelne informacje.
Ściągnij magazyn "Czekadełko" już teraz.