Szkolenia biznesowe dla firm - Delta Training

Szkolenia potwierdzone badaniami

  • Klienci
  • Rekomendacje
  • Wyślij zapytanie

  • Firma
  • Oferta
  • Zespół
  • Zapytania ofertowe
  • Praca
  • Badania i rozwój
  • Rekomendacje
  • Kontakt
  • Strona główna
  • »
  • Praktyczne artykuły
  • »
  • Jak wzmocnić swój leadership?

Jak wzmocnić swój leadership?

Jak wzmocnić swój leadership?

Jest zaskakująco prosty sposób na „podkręcenie” swojego leadershipu. Jeśli jesteś menedżerem, który właśnie „rwie włosy z głowy” nie martw się. Okazuje się, że mężczyźni z ogolonymi głowami są postrzegani jako bardziej dominujący i męscy. A to przecież cechy silnego lidera.

„Przedstawiony jako Nicky »Rugrat« Koskoff w filmie »Wilk z Wall Street« wyreżyserowanym przez Martina Scorsese, prawnik Andrew Greene jest wielokrotnie wyśmiewany z powodu swojej wątpliwej jakości grzywy” – napisano w pozwie skierowanym przeciwko Paramount Pictures. Green zażądał 25 milionów dolarów zadośćuczynienia, ponieważ według niego Paul Jeffrey Byrne, który wcielił się w postać Rugata, użył peruki w sposób niezwykle obraźliwy, czym zaszkodził jego reputacji .

„Jest profesjonalistą, który musi codziennie być konfrontowany z fikcyjną i poniżającą reputacją, a także osobistym bólem i upokorzeniem, którego doświadczył on i jego rodzina z powodu charakteryzacji w filmie” – podkreślił Aaron Goldsmith, prawnik Greene’a.

Menedżer bez włosów sprawia wrażenie bardziej dominującego

Wiele osób cierpi z powodu łysienia. Odczuwają oni ogromne obciążenie psychiczne z powodu własnej niedoskonałości. Utrata włosów może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie w społeczeństwie, a osoby dotknięte tym problemem mogą nawet unikać miejsc publicznych. Co prawda medycyna estetyczna stworzyła wiele preparatów, które maskują problem, jednak jest to działanie jedynie czasowe i nie eliminuje wypadania włosów.

Podczas gdy brak włosów może wydawać się nam mało korzystny, badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Pennsylvania skłania do odmiennego myślenia. Specjaliści odkryli, że mężczyźni z ogolonymi głowami są postrzegani jako bardziej męscy i dominujący. Jakby tego było mało, wydają się o średnio o 2,5 cm wyżsi i znacznie silniejsi. Łysy jegomość, w odczuciu badanych, potrafi wycisnąć w siłowni o 7 kg więcej niż owłosiony.

Osoby bez włosów bardziej męskie, silniejsze i wyższe

To dobra wiadomość dla mężczyzn, których włosy wyraźnie się przerzedziły, a czoło rozrosło, ponieważ łysi mają większe szanse na awans zawodowy – wynika z badania.

Badania podjął się doktor Albert Mannes. Zauważył, że gdy utracił włosy będąc krótko po trzydziestych urodzinach, zaczęto traktować go inaczej. Przeprowadził trzy testy, w ramach których badano postrzeganie mężczyzn z ogolonymi głowami. W jednym z testów pokazano 344 zdjęcia tych samych mężczyzn w dwóch wersjach: jedno przedstawiające mężczyznę z włosami, a drugie z cyfrowo usuniętym owłosieniem, więc jego głowa wyglądała na ogoloną. Następnie pytano badanych o opinie o każdym z nich. Mężczyźni z ogolonymi głowami byli postrzegani jako bardziej dominujący i męscy, ale także wyżsi, silniejsi i starsi. Pozostałe dwa testy również badały postrzeganie i potwierdziły, że ludzie widzą mężczyzn z ogolonymi głowami jako bardziej dominujących.

Mannes nie jest pewny czemu łysi są tak postrzegani. Uważa, że może to się wiązać z obrazami sportowców, wojskowych, policjantów i Bruce’a Willis’a w brudnej podkoszulce. Uważa on, że aby zgolić włosy trzeba zaprezentować pewien poziom pewności siebie, bo to narusza normy społeczne. „Jeśli wyraźnie łysiejecie, golenie może sprawić, że poczujecie się lepiej i dać wam więcej pewności siebie” – twierdzi Mannes.

Menedżerowie bez włosów

Być może dlatego łysi menedżerowie tacy jak Jeff Bezos z Amazona czy Marc Andreessen, założyciel Netscape, mają większą łatwość odnoszenia sukcesów niż ich konkurenci z bujnymi fryzurami. Bo samo ogolenie głowy to żaden sukces, ale pokazuje, że podjąłeś wyzwanie. W ten sposób komunikujesz: mam łysą głowę i jestem z tego dumny! Nie udajesz kogoś kim nie jesteś.

Lepsza łysina niż tupecik

To kolejna teoria, która pokazuje raczej chęć zmierzenia się z trudną sytuacją niż próbę próbę ukrycia gołej skóry głowy za pomocą zaczeski lub tupecika. Eksperyment wykazał jednoznacznie, że wolontariusze biorący w nim udział postrzegali mężczyzn z przerzedzonymi włosami jako najmniej atrakcyjnych i najmniej dominujących ze wszystkich.

Zdarzają się jednak przypadki, w których fantazyjnie upięte ostatnie pukle włosów stają się znakiem rozpoznawczym. Ba… wystarczy narysować włosy i już wiadomo o kogo chodzi. Osobą z taką koafiurą jest Donald Trump. Internet pełen jest tutoriali pokazujących jak ułożyć włosy, aby wyglądać jak Trump i zasłonić miejsca, których ludzkie oko widzieć nie powinno. W tym przypadku jednak dominująca pozycja tego pana jest silnie wspierana przez potęgę ekonomiczną Stanów Zjednoczonych i przycisk do odpalania broni nuklearnej.

Zapytaj o szkolenia menedżerskie dla pracowników swojej firmy.

W Delta Training śledzimy najważniejsze publikacje na świecie dotyczące badań, odkryć i trendów w obszarach miękkich kompetencji, które zwiększają efektywność pracowników. Rzetelne informacje publikowane w czasopismach naukowych są trudne do znalezienia, zrozumienia i często nie zapewniają szybkich, praktycznych wniosków. Jeśli jednak cenieni naukowcy badali problem, który teraz sam próbujesz rozwiązać, to może chciałbyś poznać ich wnioski i rekomendacje przed podjęciem decyzji? Jeśli tak, to zapraszamy do naszego działu „Badań i rozwoju.” Publikujemy tu informacje tylko z rzetelnych, wyselekcjonowanych źródeł. Wyniki i wnioski z badań i eksperymentów inspirują nas do ulepszania naszych szkoleń biznesowych dla firm, sposobów przekazywania wiedzy i umiejętności uczestnikom naszych szkoleń, tworzenia angażujących ćwiczeń oraz różnorodnych, ciekawych materiałów szkoleniowych.

    Zapytaj o szkolenia dla swojej firmy

    • Kontakt w sprawie szkolenia:

      + 48 609 021 025

      + 48 512 344 916


      Wyślij zapytanie

    • Przeczytaj również

      Co motywuje pracowników? Oto 4 silniki zaangażowania!

      Jak zdobyć zaufanie pracowników?

      Czy szkolenia z pracy zespołowej mają sens?

      Różnice pokoleniowe w pracy. Mit czy prawda?

      Sprawiedliwość menedżerska, Co możesz zyskać?

      5 wniosków dla menedżerów z 5 wielkich eksperymentów

      Jak zarządzać zmianą w organizacji. Proste zasady.

      Efekt IKEA w pracy menedżera

      Pieniądze motywują tylko do określonej kwoty. Jakiej?

      Jak ograniczyć ryzyko w podejmowaniu decyzji

      Od czego zależy skuteczna komunikacja w zespole

      Introwertyk może być świetnym liderem. Naprawdę?

      Delegowanie zadań - uważaj na efekt widza

    MAJA WŁOSZCZOWSKA: moja recepta na dobry plan

    Dodatkowo w magazynie "Czekadełko":

    • Jak podnieść zaangażowanie pracowników.
    • Trzy najważniejsze kompetencje dobrego sprzedawcy.
    • Jak w kilka minut zyskać pewność siebie.

    Sprawdzone, praktyczne i rzetelne informacje.

    Ściągnij magazyn "Czekadełko" już teraz.

      • Akceptuję politykę prywatności
      • Przepisz kod weryfikacyjny: captcha

      OFERTA SZKOLEŃ
      BIZNESOWYCH DLA FIRM

      Szkolenia sprzedażowe Szkolenia menedżerskie Szkolenia rozwój osobisty Szkolenia praca zespołowa Szkolenia kreatywność

      DIAGNOZA KOMPETENCJI

      Ocena 360 stopni Assessment Center Development Center

      BADANIA I ROZWÓJ

      Najważniejsze artykuły Case studies Na flipcharcie Delta Training w mediach

      O NAS

      Firma szkoleniowa Delta Training Styl i filozofia prowadzenia szkoleń Zapytaj o ofertę szkoleniową Kontakt

      Wszelkie prawa zastrzeżone © Delta Training | Polityka prywatności | Polityka jakości
      Realizacja: Strony internetowe CubeMatic

      +48 609 021 025